Informacje

1000 miejsc covidowych w prywatnych szpitalach. Klasa VIP?

Fot. Pixabay

W ciągu najbliższych dni może gwałtownie przybywać pacjentów z koronawirusem – obawia się Ministerstwo Zdrowia. Dlatego kontraktuje miejsca w szpitalach prywatnych. Czy będą one dostępne dla wszystkich, czy tylko dla wybranych?

„Włączenie prywatnej służby zdrowia do walki z Covid-19 – to najnowszy pomysł ministra zdrowia. Prywatne firmy medyczne przygotują kolejny tysiąc łóżek dla chorych. A będzie ich nawet 15-20 tys. dziennie w przyszłym tygodniu” – pisze money.pl

Z początkiem tygodnia rozpoczęły się konsultacje z przedstawicielami prywatnej służby zdrowia. Minister Niedzielski potwierdził to na konferencji prasowej – przyznał, że spotkał się z przedstawicielami branży – Anną Rulkiewicz, prezes Luxmedu i Andrzejem Mądralą, ekspertem Pracodawców RP. 

Niedzielski zapowiedział, że prywatne firmy medyczne przygotują listę szpitali, w których będzie można uruchomić 1000 nowych łóżek dla pacjentów z Covid-19.  Prywatne przychodnie i szpitale mają w Polsce kilkanaście procent rynku, dwie trzecie ich przychodów generują kontrakty z NFZ.

MZ szuka na siłę nowych miejsc do położenia pacjentów. Placówki prywatne będą zdecydowanie bardziej komfortowe niż przygotowywane miejsca w halach sportowych, stadionach czy szpitalach kontenerowych. Czy będą to szpitale klasy VIP?

Źródło: money.pl