Informacje

Kardynał Gerhard Müller o braku szacunku niemieckich polityków do Polski. Prezydent Duda odpowiada

Kardynał Gerhard Müller to były prefekt Kongregacji Nauki Wiary (fot. PAP/Piotr Nowak; Paweł Supernak)

Prezydent Andrzej Duda wyraził szacunek wobec wypowiedzi kardynała Gerharda Müllera na temat sytuacji międzynarodowej wokół naszego kraju. O jakie słowa chodzi? – Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce – mówił były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Müller w rozmowie z agencją Kath.net.

Niemiecki hierarcha podkreślił, że „w Polsce nie wyblakła jeszcze pamięć o sześciu milionach obywateli zamordowanych przez Niemców i o traktowaniu wszystkich Polaków jak podludzi.

– Czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem, bez wiecznego besserwisserstwa? – pytał w rozmowie z Kath.net.

Kardynał Gerhard Müller wskazał też, iż „upór niemieckich polityków i pracowników mediów ze skonstruowanym przez nich obrazem »Polski na niedemokratycznej ścieżce« rani każdego, kto zna ten kraj i jego mieszkańców, a przede wszystkim tych, którzy nie spali na lekcjach historii”.

– O cierpieniach i zmaganiach Polaków o wolność i demokrację z całkowicie niedemokratycznymi Niemcami, od Fryderyka II poprzez Bismarcka do Hitlera, oraz o ich pionierskiej roli w upadku żelaznej kurtyny w Europie przed rokiem 1989, nikt nie chce nic wiedzieć nic, ale chcą ich za to uszczęśliwiać zachodnimi wartościami (aborcją jako prawem kobiet, eutanazją osób chorych i starszych, wczesną seksualizacją i zrównywaniem jakiegokolwiek związku seksualnego z małżeństwem) – argumentował hierarcha

„Jasno, jednoznacznie i w punkt. Przede wszystkim o wartościach. Szacunek” – napisał, odnosząc się do słów kard. Müllera, prezydent Andrzej Duda w mediach społecznościowych.

Źródło:tvp.info/iar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *