Informacje

„250 autokarów zjeżdża do Warszawy”. Autokary zablokują też ulice Kalisza. Protest przewoźników

Autokar. Obraz pasja1000 z Pixabay

W piątek w Warszawie odbędzie się protest przewoźników. Do stolicy zjedzie około 250 autokarów. Zgromadzą się one przy Pałacu Kultury i Nauki – informuje Polsat News. 

Fakty kaliskie donoszą, że w piątek 30 października także ulice Kalisza zablokują autokary. Przewoźnicy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na trudną sytuację, w jakiej się znaleźli.

– Turystki nie ma, dowozów szkolnych nie ma. Polacy byli liderem w Europie w przewozie turystów, a teraz autokary wszystkie stoją. A wartość nowego to około 1,5 do 2 milionów złotych. Leasingi wymagają spłat – mówi jeden z przewoźników w Kaliszu

Właściciele firm przewozowych obawiają się całkowitego upadku swojej branży po wymuszonym przez pandemię postoju. Tłumaczą, że nie mieli żadnych przychodów latem, a pomoc rządowa dawno się skończyła.

Czesi pomogli przewoźnikom, Austriacy, Niemcy, Węgrzy. Niestety polski rząd uważa, że nie ma problemu. Za chwilę nas nie będzie, a przecież po burzy wyjdzie słońce i turyści do nas przyjadą – powiedział w RMF FM właściciel jednej z firm przewozowych Grzegorz Urbanik.

Źródło: Polsat News, Fakty kaliskie, RMF FM