Dzieci

4-latka odtwarza sceny ze znanych filmów. Zbiera pieniądze dla biednych

Źródło: YouTube

Czteroletniej Madison z USA udało się już zebrać 12 tys. dolarów na cele charytatywne. Ojciec dziewczynki z Connecticut od marca publikuje na swoim profilu na Instagramie filmy, w których jego córka odtwarza sceny ze słynnych hollywóodzkich produkcji.

Wszystko dzięki pandemii. W marcu, wraz z początkiem lockdownu, ojciec Madison, Dan Presser, chcąc umilić dziewczynce i swojej rodzinie czas spędzany w  domowym zamknięciu, namówił ją, by odgrywała fragmenty z filmowych hitów, takich jak „Pretty Woman”, „Pani Doubtfire” czy „Forrest Gump” – informuje CNN.

Presser zamieścił nagranie na swoim Instagramie. Reakcja rodziny i znajomych była entuzjastyczna a filmiki zaczęły zdobywać coraz większą popularność. Wtedy postanowił nakręcić kolejne. Od marca w sumie powstało 35 filmów. Madison odgrywa m.in. sceny z „Czarnoksiężnika z krainy Oz”, „Titanica”, „Thelmy i Louise” czy „Lśnienia”.

Nie bez znaczenia jest fakt, że ojciec dziewczynki jest producentem telewizyjnym. W akcję zaangażowana jest cała rodzina a nawet znajomi. Mama robi kostiumy a niespełna dwuletni brat Madison statystuje w filmikach. Jak żartują rodzice, pojawia się, kiedy potrzebna jest scena płaczu. W drobnych epizodach grają także koledzy i koleżanki czterolatki, którzy przysyłają swoje nagrania. W ten sposób w akcję angażuje się cała społeczność.

Pan Presser postanowił wykorzystać popularnośc nagrań w dobrym celu i dołączać do nich informację o zbiórce na banki żywności. Do tej pory rodzinie udało się dzięki temu zebrać 12 tys. dolarów a po reportażu zamieszczonym w CNN ta kwota na pewno jeszcze się zwiększy.

Źródło: CNN