Polska

666 ławek w barwach LGBT może się pojawić w Warszawie.

Źródło: Facebook, Robert Bierdoń

Przez pół roku jest szaro w Warszawie, niech będzie bardziej kolorowo – w ten sposób Robert Buciak, działacz stołecznego Zielonego Mazowsza tłumaczy swój pomysł ustawienia w stolicy ławek w barwach LGBT – informuje tvp.info. Koszt projektu, złożonego w ramach budżetu obywatelskiego, miałby wynieść ok. dwóch milionów złotych.

Ławki mają stanąć w miejscach na osiedlach, w drodze do sklepu czy w parkach. Jedna będzie kosztowała ok. 3 tys. zł. Ponieważ ławek ma być 666, ich koszt to ok. dwóch milionów złotych – informuje portal.

Skąd liczba ławek, kojarząca się z „liczbą bestii”? Buciak tego nie wyjaśnił. Tłumaczył natomiast powód, dla którego każda ma zostać pomalowana na sześć kolorów. – Przez pół roku jest szaro w Warszawie, niech będzie bardziej kolorowo – powiedział Radiu Kolor.

Aktywista powołał się na przykład Kielc, gdzie takie ławki już ustawiono, a także na wolę mieszkańców stolicy. – Jak widać po dotychczasowych wynikach z Kielc i z Warszawy, mieszkańcy chcą żeby ławki powstawały, nawet jeśli są kolorowe – oświadczył. Jednak rozgłośnia przypomniała, że w Kielcach tęczowe ławki wywołały sporo kontrowersji, a autorzy projektu musieli wyjaśniać, że nie chodziło o żadną ukrytą ideologię.

Kieleckie ławki reklamował na swoim Facebooku między innymi Robert Biedroń.

Źródło: tvp.info, Radio Kolor