Świat

Agencja ds. Żywności i Leków kupowała ciała abortowanych dzieci do badań medycznych

Fot. Pixabay

Organizacja Judicial Watch dotarła do dokumentów, z których wynika, że amerykańska Food and Drug Administration (FDA), w latach 2012-2018 zawarła osiem kontraktów o wartości 96 370 USD z Advanced Bioscience Resources (ABR) w celu nabycia „świeżych i nigdy nie zamrożonych ”tkanek z płodów po aborcji w pierwszym i drugim trymestrze do wykorzystania w tworzeniu humanizowanych myszy do ciągłych badań medycznych”.

Komisje Izby Reprezentantów i Senatu badają obecnie, czy Planned Parenthood lub jakikolwiek inny podmiot nielegalnie czerpał zyski z przetwarzania tkanek abortowanych dzieci. Prawo federalne reguluje zakup ludzkiej tkanki płodowej do celów badawczych. Świadome przekazywanie tkanki płodu w celach zarobkowych jest niezgodne z prawem.

Wszystkie umowy i powiązana dokumentacja między FDA i Advanced Biosciences Resources (ABR) opiewają na dostarczenie ludzkiej tkanki płodowej do wykorzystania w badaniach nad humanizowanymi myszami. Mowa też o płatnościach za dostarczany towar. Opisy brzmią przerażająco np. „Tkanka płodu człowieka – Wątroba”, „Tkanka płodu ludzkiego – Grasica”.

Zhumanizowane myszy są tworzone przez chirurgiczne wszczepienie ludzkiej tkanki zwierzętom, posiadając wiele mutacji genetycznych, które blokują rozwój układu odpornościowego myszy na bardzo wczesnym etapie. Są oczywiście warunki: tkanka musi mieć „przedział wiekowy 16–24 tygodnie” oraz „Tkanka musi być świeża i nigdy nie mrożona”. Tylko takim towarem byli zainteresowani urzędnicy. Agencja płaciła za dostawy 9-15 tys. dolarów – twierdzi Judicial Watch na podstawie zebranych dokumentów. 

Źródło: Judicial Watch