Świat

Aktywista Black Lives Matter klęknął na szyi dwuletniego białego dziecka

Źródło: Twitter

Policja aresztowała aktywistę Black Lives Matter który zrobił sobie zdjęcie jak klęczy na szyi dwuletniego białego dziecka.

We wtorek w internecie pojawiło się zdjęcie na którym czarnoskóry mężczyzna klęczy na szyi dwuletniego białego dziecka którego ręce trzyma ktoś stojący poza kadrem. Cała scena miała przypominać słynne już aresztowanie w USA czarnoskórego George’a Floyda podczas którego policjant próbując przygnieść go do ziemi klęknął na jego szyi. Podpis pod zdjęciem głosił „Blm now mf”, co jest skrótem od „Black Lives Matter teraz sku***syni”.

Zdjęcie bardzo szybko zaczęło się rozchodzić podawane dalej przez lewicę i innych aktywistów BLM. W końcu zobaczyli je policjanci z biura szeryfa hrabstwa Clark w Ohio. Jeden z nich rozpoznał dziecko, które jak się okazuje było mieszkańcem ich hrabstwa. Policjanci od razu skontaktowali się z jego matką.

Kobieta oświadczyła, że mężczyzna na zdjęciu to … jej obecny partner 20-letni Isaiah Jackson. Twierdzi, że nie wiedziała, że zrobił sobie takie zdjęcie ale broni go twierdząc, że był to z jego strony tylko żart. Policjanci uznali jednak, że mało śmieszny i na dodatek zagrażający zdrowiu i życiu, dlatego aresztowali Jacksona. Dziecko zostało przewiezione od razu do szpitala gdzie na szczęście okazało się, że nie odniosło żadnych obrażeń.

 Na razie nie wiadomo jakie aktywista BLM usłyszy zarzuty. Zdecyduje o tym prokurator.

Źródło: stefczyk.info