Polska

Aleksander Kwaśniewski źle ocenia radykalne wystąpienia LGBT

By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79389075

– Źle oceniam protesty środowisk LGBT w stolicy – powiedział b. prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z „Wprost”. Dopytywany, czy poszedłby na protest w sprawie „Margot”, zaprzeczył. – Nie poszedłbym. Uważam, że nie muszę być obecny fizycznie w czasie tego protestu – oświadczył.

– Źle oceniam te protesty. Radykalizacja jest niedobra i tyle. W moim przekonaniu środowiska LGBT mają święte prawo walczyć o swoje prawa, podmiotowość, tolerowanie i szacunek dla nich. Natomiast niektóre ze środków, które są przez te środowiska podejmowane dają argument, żeby z drugiej strony była taka agresja i nietolerancja z jaką mamy do czynienia – powiedział. Jak dodał, „nie usprawiedliwia ani tej agresji, ani nietolerancji czy homofobii, która tam miała miejsce”.

Jak podkreślił, „radykalizmy mają to do siebie, że się wzajemnie karmią”. Według byłego prezydenta, reakcje policji podczas protestu w Warszawie „były oczywiście przesadzone, a reakcje PiS-u jak zwykle pełne hipokryzji, bo z jednej strony tęczowa flaga na krzyżu w Warszawie im przeszkadza, natomiast baner Andrzeja Dudy na krzyżu na Giewoncie jest jak najbardziej mile widziany”.

Kwaśniewski dopytywany, czy poszedłby na protest w sprawie „Margot”, zaprzeczył. – Nie poszedłbym. Dlatego, że uważam, że nie muszę być obecny fizycznie w czasie tego protestu – oświadczył.

źródło:Wprost