Świat

Aleksiej Nawalny został otruty toksynami? Rosyjski opozycjonista krzyczał w samolocie. Jest w ciężkim stanie

Aleksiej Nawalny Źródło: Wikipedia

Jeden z przywódców opozycji antykremlowskiej w Rosji, Aleksiej Nawalny, został hospitalizowany w Omsku z powodu zatrucia, jest nieprzytomny i znajduje się na oddziale reanimacji – poinformowała w czwartek jego rzeczniczka Kira Jarmysz.

Dziś rano Nawalny wracał do Moskwy z Tomska. W trakcie lotu poczuł się źle. Samolot pilnie lądował w Omsku. Aleksiej doznał zatrucia toksynami – poinformowała Jarmysz. Później dodała, że Nawalny jest nieprzytomny.

Zdaniem rzeczniczki powodem zatrucia mogła być substancja dodana do herbaty, ponieważ – jak wyjaśniła – Nawalny od rana wypił jedynie herbatę.  

W serwisie Instagram pojawiły się zdjęcia sprzed podróży Nawalnego do Moskwy, a także nagranie z samolotu, gdzie słychać jego krzyk – poinformował na Twitterze Tomasz Jędruchów, korespondent TVP w Moskwie.

W relacji na Instagram Stories Paweł Lebiediew (znany jako Dj Pavlin)pokazał zdjęcie opozycjonisty z kawiarni na lotnisku, a także nagranie z samolotu na którym widać służby medyczne i słychać krzyki Nawalnego.

Rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti pokazał natomiast moment przewożenia opozycjonisty z samolotu do karetki.

 Nawalny to rosyjski prawnik, publicysta i działacz polityczny, autor dwóch kanałów na Youtube, w których zamieszcza filmy o szczegółach korupcji w administracji Putina: „Алексей Навальный” oraz „Navalny Live”; a także autor jednego z najpopularniejszych w Rosji blogów. Był kandydatem w wyborach na prezydenta Rosji.

Źródło: rmf24.pl, PAP