Kultura

Alicja Węgorzewska, Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej laureatką nagrody Tribute a Caruso

Tribute a Caruso to nagroda miasta Sorrento i Fondazione Sorrento – za promocję kultury włoskiej na świecie. Tegoroczna została wręczona szefowej warszawskich kameralistów 29 sierpnia w  siedzibie Fundacji w Villa Fiorentino.

Alicja Węgorzewska od lat propaguje kulturę włoską w Polsce i na świecie.  Ale nie tylko jako szefowa opery, ale również indywidualnie, bowiem  nagrała płytę „ I Colori Dell’ Amore” do której napisała 10 tekstów włąsnie w języku włoskim. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż Warszawska Opera Kameralna z sukcesami współpracuje z włoskimi artystami. Spektakl „Armide” Jean-Baptiste Lully’ego w reżyserii Dedy Cristiny Colonny w scenografii Francesco Vitali otrzymał nagrodę Giuseppe di Stefano w Taorminie w 2018 r. W 2020 r na nowej scenie Warszawskiej Opery Kameralnej – Basen Artystyczny odbyła się premiera i cykl spektakli „Maria de Buenos Aires” w scenografii Luigiego Scoglio a nadchodzący sezon  to powrót Luigiego Scoglio w spektaklu „Don Giovanni” oraz Dedy Cristiny Colonny i Francesco Vitalego w operze „Castor i Pollux” Jeana-Philippe Rameau.

– Ilekroć ktoś docenia to co robimy, staje się to potwierdzeniem słuszności drogi, która obraliśmy – powiedziała Brulionowi24 Alicja Węgorzewska. Dla nas, artystów obracających się w świecie opery, język włoski i cała kultura muzyczna Italii, to  w pewnym sensie środowisko naturalne. To, że odnajdujemy się w nim w sposób, który owocuje nagrodami, to wyraźne potwierdzenie, że robimy to dobrze. I tej drogi będę się trzymać – dodała śpiewaczka i szefowa WOK.

Lauru gratulujemy

Piotr Iwicki