Informacje

Amber Gold. Akt oskarżenia przeciw prokurator nadzorującej postępowanie

fot:wikipedia

Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw prokurator Barbarze K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie ws. Amber Gold w latach 2009-2012.

Jak informowała prokuratura, Barbara K. nadzorująca śledztwo w sprawie oszustw dokonanych przez Amber Gold jest winna zaniedbań, które pozwoliły na kontynuowanie przestępczej działalności przez właścicieli spółki. Zwiększyło to znacząco liczbę osób poszkodowanych.

„Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko prokurator Barbarze K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold w latach 2009-2012, a więc bezpośrednio po złożeniu zawiadomienia przez Komisję Nadzoru Finansowego” – podała Prokuratura Okręgowa w Legnicy.

Dodano, że w ocenie prokuratury Barbara K. w rażący sposób zaniedbała swoje obowiązki, ignorując informacje o przestępczej działalności Amber Gold i nie wykonując wielu oczywistych z punktu widzenia śledztwa czynności. „W rezultacie umożliwiła kontynuowanie przestępczej działalności przez Marcina P. i kierowaną przez niego spółkę Amber Gold, której działania doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem niemal 19 tysięcy osób” – podkreślono.

Źródło:PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *