InformacjeŚwiat

Amerykanie zbudują w Polsce elektrownię jądrową? O tym Duda będzie rozmawiał z Trumpem

Andrzej Duda, Donald Trump, źródło: Wikipedia

Budowa elektrowni jądrowej w Polsce ma być jednym z głównych tematów, które zostaną poruszone na spotkaniu Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą. Kancelaria Prezydenta zapowiada, że podczas rozmowy obaj przywódcy będą rozmawiali także o innych amerykańskich inwestycjach w Polsce.

Polski prezydent odwiedzi Biały Dom już 24 czerwca. Andrzej Duda zapowiedział, że w Waszyngtonie będzie rozmawiał również o innych amerykańskich inwestycjach, ale także o sprawach związanych z obecnością wojsk USA w naszym kraju.

– Będziemy na pewno rozmawiali na temat współpracy pomiędzy polskimi firmami, polskimi władzami, a firmami ze Stanów Zjednoczonych i władzami Stanów Zjednoczonych w zakresie konwencjonalnej energii nuklearnej i jej wykorzystania – mówił na spotkaniu z mediami prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że te rozmowy są kontynuowane, a ze strony polskiego rządu prowadzi je pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Jak wynika z medialnych doniesień, Amerykanie wkrótce przedstawią polskiej stronie propozycje partycypacji w projekcie budowy elektrowni jądrowej. Chodzi tu przede wszystkim o ofertę wsparcia technologicznego, a także samego wykonania. W grę wchodzi również udzielenie wieloletniego kredytu na wykonanie inwestycji.

Źródło: rmf24.pl, tvp.info.