Informacje

Andrzej Duda do dziennikarza „Gazety Wyborczej”: przekazuję wiadomość od żony

Źródło: Twitter/Andrzej Duda

– Panie redaktorze Pawle Wroński, przed I turą napisał pan, że zakwitł kwiat paproci i prezydentowa się wypowiedziała. Panie redaktorze, to dzisiaj jest ten dzień, a że kwiat paproci kwitnie raz na 100 lat, to pewnie ani ja nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się ze mną wywiadu – powiedziała Agata Kornhauser-Duda podczas niedzielnego wieczoru wyborczego w Pułtusku.

Pierwsza dama podkreśliła, że to jej wybór, by nie wypowiadać się dla mediów. – To był mój milczący sprzeciw wobec manipulacji, dezinformacji i kłamstwom, które występują w mediach – powiedziała.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” odpowiedział na Twitterze: „Pierwsza dama p. Agata Duda powiedziała w wieczór wyborczy, że nie udzieli mi wywiadu. Czuję się trochę zaskoczony, bo nigdy o wywiad z p. Agatą Dudą nie ubiegałem i przyznam, że do tej pory o tym nie pomyślałem”.

Wtedy do sprawy odniósł się nocą z niedzieli na poniedziałek prezydent Andrzej Duda. „Panie Redaktorze, przekazuję wiadomość od mojej Żony: »Proszę nie lać zbyt dużo wody, ponieważ kwiat szybko zwiędnie i nie będzie nadawał się ani na prezent, ani na aukcję charytatywną«” – napisał Duda na Twitterze.

Źródło: Twitter, Onet