Informacje

Andrzej Duda na krzyżu, na Giewoncie

Dziwne zgłoszenie przyjęli pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ktoś poinformował, że na krzyżu na Giewoncie w Tatrach zawisł baner wyborczy Andrzeja Dudy. W związku z takim doniesieniem na szczycie pojawiły się służby parku, ale nie było już śladu po wyborczym banerze – powiedziała Paulina Kołodziejska z TPN. Służby parku narodowego nie były w stanie ustalić, kto mógł powiesić baner na krzyżu.

Fotografia banneru oplatającego słynny ponad stuletni krzyż pojawiła się w mediach społecznościowych w środę. Sporych rozmiarów baner z wizerunkiem urzędującego prezydenta i hasłami wyborczymi został przymocowany w dolnej części krzyża na frontowej stronie, od strony widocznej z Zakopanego.

Krzyż na Giewoncie postawili górale z Zakopanego w 1901 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza, ks. Kazimierza Koszelewskiego. Krzyż ma 17,5 m wysokości, z czego 2,5 m znajduje się pod skałami. Konstrukcja jest wpisana do rejestru zabytków, a wieszanie na niej jakichkolwiek przedmiotów, pisanie czy rycie napisów jest nielegalne.

źródło:rmf24