Kultura

Anna Lewandowska doświadcza ataku wściekłych feministek, nie wsparła Strajku Kobiet

foto:Twitter

Nie wspierasz Strajku Kobiet, szykuj się na hejt. Tego w ostatnim czasie doświadczyła Anna Lewandowska. Żona najlepszego polskiego piłkarza trafiła na okładkę magazynu dla kobiet „Elle”. Tekst o Lewandowskiej opatrzony jest tytułem „Siła kobiet”, ale nie nawiązuje do walki o prawo do aborcji.

Identyczne hasło na okładce umieścił kilka dni wcześniej magazyn „Vogue”, ze zdjęciami Anji Rubik. Modelka zdecydowanie wspiera protesty po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. przerywania ciąży.

Podczas gdy Rubik stała się jednym z symboli wśród strajkujących, na Lewandowską wylał się hejt.


„Jesteśmy oburzone tym, że nie widzimy Pani na ulicy wśród nas. Nie boryka się Pani z naszymi codziennymi wyzwaniami. Nie wie, co mamy dziś do powiedzenia i nie wykazuje zainteresowania, żeby się tego dowiedzieć” – napisała Aleksandra Hekert, przedstawiająca się jako feministka.

Hekert poucza Lewandowską, że powinna za wszelką cenę opowiedzieć się po stronie protestujących. „Niech stanie się Pani ambasadorką Strajku Wszystkich (bo to już jest Strajk Wszystkich, nie tylko Kobiet)” – zaapelowała.

A jeśli już nie chce wesprzeć Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, to zdaniem Hekert, powinna chociaż… zaangażować się w obronę zwierząt.

Pod tekstem nie brakuje pełnych hejtu wpisów internautów.

„Anna Lewandowska żyje w mega luksusie i nie ma pojęcia o prawdziwym życiu, więc niech przestanie się wypowiadać i wymądrzać, bo nie ma pojęcia o problemach kobiet” – pada opinia.

„Siła kobiet nie tkwi w bogatym mężu. Oto dlaczego ona nie powinna być na tej okładce” – napisano w komentarzach.

Tymczasem Lewandowska od lat bierze udział w ważnych społecznie projektach. Jest m.in. prezesem Olimpiad Specjalnych Polska, organizacji, która wspiera rozwój osób z niepełnosprawnością intelektualną. Od lat angażuje się także w różne akcje charytatywne, m.in. w „Szlachetką Paczkę”.

W czasie pandemii razem z Robertem przekazali milion euro na walkę z koronawirusem. Lewandowska sfinansowała także kilka tysięcy posiłków dla pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, który specjalizuje się w walce z COVID-19.

źródło: /tvpinfo/Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *