Polska

Antifa jedzie do Polski. Lewicowi terroryści chcą wesprzeć Strajk Kobiet

Antifa spaliła 2 kościoły w Chile, fot. Twitter Ian Miles Cheong

– Monitorujemy, czy zagrożenie jest realne – mówi nam Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych.

Antifa to organizacja uznana w USA za terrorystyczną. Słynie z przemocy, demolowania miast, sklepów i pomników. Wszystko wskazuje na to, że posiłki dla zadymiarzy ze Strajku Kobiet napłyną z Niemiec. 

„Z kilku źródeł napłynęły informacje o niemieckich bojówkach anarchistycznych, które zmierzają do Polski na zaproszenie lewicy. To kolejny raz, kiedy terroryści z Niemiec, znani m. in. z dewastowania Hamburga w 2017 r., wzywani są nad Wisłę. Poprzednio – przeciw Marszom Niepodległości. Lewica po raz kolejny kompromituje się, sięgając po przemoc, chaos i terror. Po raz kolejny też, jak przed laty przy Marszach Niepodległości, anarchiści z Niemiec nie pomogą im, tylko przyczynią się do ich klęski. Polacy wygrają, niezależnie od tego, skąd pojawią się wrogowie naszej tradycji, tożsamości i naszego państwa” – napisał poseł Konfederacji Robert Winnicki.

– Monitorujemy, czy przygotowania są realne – zaznacza i dodaje, że jeżeli jakaś bojówka będzie próbowała dostać się na teren Polski, służby podejmą „stanowcze i zdecydowane działania” – potwierdził rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn

Zagraniczne bojówki anarchistyczne próbowały już dwa lata temu przedostać się do Polski. 11 listopada 2018 r. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazała Straży Granicznej dane około 400 aktywistów, którzy chcieli przyjechać na Marsz Niepodległości.

Źródło: TVP Info