Polska

Autorka hasła „Pier…ę, nie rodzę” dołącza do ruchu Szymona Hołowni

By Dariusz Skorupa - received from the photographer mentioned below, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87535319

Pewną konsternację w środowisku politycznym wywołało przejście dotychczasowej posłanki Lewicy Hanny Gill-Piątek do ruchu Szymona Hołowni. Niektórzy zarzucają byłemu kandydatowi na prezydenta kłusownictwo polityczne. To pierwsza posłanka ruchu Polski 2050 w Sejmie, znana dotychczas głównie z hasła: „Pier…ę nie rodzę”. Teraz z pewnością jej dotychczasowe „osiągnięcie” przyćmi sprawa transferu do Hołowni.

Jak wynika z kuluarowych rozmów, nie są wykluczone kolejne transfery, a sam Hołownia, przypomnijmy, zadeklarował w poniedziałek, że rozmawia z wieloma politykami, którzy chcieliby do niego dołączyć.

Sama posłanka tak uzasadnia zmianę barw w parlamencie. „Chcemy budować szerokie ugrupowanie, wyciągam dłoń do wszystkich, kt. chcą tworzyć parlam. ekipaSzymon. Do posłów i senatorów, kt. odwaga, odpowiedzialność i determinacja są na tyle duże, żeby wznieść się ponad podziały na prawo i lewo”.

Nie wszystkim spodobało się to tłumaczenie Hanny Gill-Piątek. „Po pierwsze: została wybrana Pani posłanką Lewicy, a nie posłanką „ponad podziałami”. Po drugie: na czym niby polega to „wznoszenie się ponad podziały”, w szczególności w trakcie głosowania w Sejmie?” – czytamy na Twitterze.