Informacje

Balcerowicz porównuje PiS do Łukaszenki i krytykuje obniżenie wieku emerytalnego

Leszek Balcerowicz Źrodło: Wikipedia CC By Bieniecki Piotr - http://www.fototeo.pl Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69484739

„Jestem zdecydowanym przeciwnikiem regresu ustrojowego jaki wprowadza w życie Kaczyński z PiS-em i jego przybudówkami” – mówił w Radiu ZET prof. Leszek Balcerowicz. Na tym nie poprzestał, nadal ostro atakował Prawo i Sprawiedliwość :  „Jest cofanie nas w kierunku Łukaszenki i socjalizmu. Spółki Skarbu Państwa opanowane przez działaczy PiS na ogół przynoszą fatalne wyniki. Ale to nie wpływa na ich pobory”- tłumaczył.

Według Balcerowicza, największym przewinieniem wobec Polaków jest obniżenie wieku emerytalnego. „To co roku kosztuje 18 mld. Teraz widzimy jak bonanza się skończyła i PiS wystawia rachunek pracującym Polakom, mamy kolejne podwyżki podatków i niesłychany wzrost długu publicznego” – powiedział.

Zapytany, dlaczego w takim razie PiS wygrywa wybory, odparł, że „warto przypomnieć, że w 1994 roku Łukaszenka wygrał miażdżąco autentyczne wybory, przy pomocy socjalistycznej demagogii”. Jego zdaniem, w Polsce jest także wielu zwolenników socjalizmu czy Białorusi. „W Polsce mamy wielu fanów Łukaszenki choć oni nie wiedzą, że są fanami Łukaszenki. Wszyscy, którzy najważniejszą zmianę ustrojową – przekształcenie firm państwowych w prywatne – postrzegają jako wyprzedaż, są fanami Łukaszenki” – podsumował.

Źródło; Radio Zet