Informacje

„Bardziej cenię Margot niż Karola Wojtyłę”. Czy ludzi Koalicji Obywatelskiej z Warszawy dopadł wirus…głupoty?

fot. brulion24

Warszawska radna Agata Diduszko-Zyglewska „polubiła” na Twitterze kontrowersyjny wpis. „Bardziej cenię Margot niż Karola Wojtyłę” – napisał jeden z internautów, a radna oznaczyła jego komentarz serduszkiem.

„Agata Martyna Diduszko-Zyglewska od 2018 roku radna Warszawy i przewodnicząca komisji kultury i promocji w Radzie Warszawy. Koalicja Obywatelska. Żona najsłynniejszej ofiary »pisowskiego reżimu«” – zauważył w mediach społecznościowych Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, który zarejestrował reakcję radnej na wpis. Agata Diduszko-Zyglewska jest dziennikarką, publicystką, działaczką społeczną. Jej mąż, Wojciech Diduszko, w nocy z 16 na 17 grudnia 2016 podczas demonstracji pod Sejmem położył się na jezdni i wielu uznało wówczas, że był on pierwszą ofiarą prześladowań ze strony rządu.

Michał Sz. ps. „Margot”, aktywista LGBT, w piątek opuścił areszt po tym, jak Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wcześniejsze postanowienie w jego sprawie. „Margot” był aresztowany na dwa miesiące za niszczenie mienia i napaść na działacza organizacji pro-life (nagranie ze zdarzenia jest dostępne w internecie). W areszcie Sz. spędził trzy tygodnie.

źródło: tvpinfo