Polska

Bart Staszewski i Zuzanna Rudzińska-Bluszcz stypendystami fundacji Obamy

Bart Staszewski fot. Twitter

Tylko dwie osoby z Polski zostały wybrany do programu kreowania liderów. Prezydent Barack Obama i jego inicjatywy były zawsze chętnie wspierane przez George’a Sorosa. 

Bart Staszewski, aktywista LGBT, który oczernia Polskę wieszając znaki drogowe „Strefa wolna od LGBT” w gminach, które nie chcą być uległe wobec tej ideologii jest stypendystą programu The Obama Foundation Leaders. Staszewski w rezultacie swoich działań, został pozwany przez gminę Zakrzówek oraz Redutę Dobrego Imienia o ochronę dóbr osobistych. 

Inną stypendystką fundacji Obamy jest Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, popierana przez opozycję jako kandydatka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Rudzińska-Bluszcz była przedstawiana jako prawniczka apolityczna i bezpartyjna, bez wyraźnych afiliacji światopoglądowych. 

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, fot. Twitter

Tymczasem związki Baracka Obamy z jego sponsorem George’em Sorosem są powszechnie znane w świecie amerykańskiej polityki. Szacuje się, że podczas kampanii prezydenckiej w 2012, według Centre for Public Integrity, finansista przekazał ponad 5 mln dolarów rozmaitym organizacjom wspierającym Baracka Obamę, w tym Priorities USA Action czy Amercian Bridge 21st Century. Według innych źródeł w 2008 r. była to kwota kilkukrotnie wyższa i wyniosła 27 mln dolarów.

Bezpośrednimi sponsorami Obama Foundation są natomiast Bill & Mellinda Gates Foundation czy Spiegel Family Fund. W ten sposób lewicowi liberałowie chcą wpływać na politykę nad Wisłą.

Bill Gates, fot. Twitter