InformacjeSport

Bayern zmasakrował Barcelonę, a Lewandowski ustanowił nowy rekord! Tak się tworzy historię

Niesamowity występ Bayernu Monachium. Podopieczni trenera Hansiego Flicka zdemolowali Barcelonę w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (8:2). Do historii przeszedł także Robert Lewandowski, który ustanowił nowy klubowy rekord.

Robert Lewandowski mocno pracował na wynik drużyny. Już w 4. minucie asystował przy trafieniu Thomasa Muellera. Sam jednak długo nie wpisywał się na listę strzelców

Zmieniło się to w 82. minucie, kiedy otrzymał piłkę od Philippe Coutinho. Polak urwał się obrońcy i nie pozostało mu nic innego jak skierować piłkę do niemal pustej bramki. Lewandowski podwyższył stan spotkania na 6:2.

31-latek ustanowił nowy klubowy rekord. Został pierwszym graczem Bayernu Monachium, który strzelił bramkę w ośmiu kolejnych meczach europejskich rozgrywek.

Tym samym Lewandowski wyprzedził pod tym względem Juergena Klinsmanna, który w 1996 roku zaliczył serię siedmiu spotkań ze strzeloną bramką.

Swoją serię Polak będzie mógł kontynuować w półfinale.

źródło:sportowefakty, wp