InformacjeZdrowie

Bill Gates o szczepionce na Covid-19: jedna dawka nie wystarczy. Mówi też o wszczepianiu mikroczipów

Bill Gates Źródło: Twitter/ Bill Gates/gatesnotes

Bill Gates opowiedział o mikroczipach w szczepionkach na COVID-19. Miliarder został zapytany o popularne podejrzenie o zamiar dodawania do szczepionek na COVID-19 mikroczipów mających umożliwić zdalne sterowanie ludzi za pomocą 5G.

Bill Gates stara się pomóc w wypracowaniu technologii neutralnych klimatycznie, wspiera badania nad lekami i zaangażował się w kilka różnych projektów dotyczących szczepionki na COVID-19. W jego działaniach charytatywnych wiele osób widzi drugie dno. Spiskowe teorie oskarżające Billa Gatesa o podejrzane działania stały się tak popularne, ze wierzy w nie już 28% Amerykanów. Nic więc dziwnego, że miliarder zaczyna być o nie pytany przez dziennikarzy szanowanych mediów. Tak właśnie stało się podczas wywiadu udzielanego stacji CNN.

Gates został zapytany o mikroczipy w szczepionkach na COVID-19. Odpowiedział, że nie ma w nim krzty prawdy i nie wie, kto i dlaczego wpadł na pomysł siania takiej dezinformacji. Miliarder przy okazji mówił o nadchodzących szczepieniach na Covid-19. Jego zdaniem jeden zastrzyk, czy jedna dawka szczepionki najprawdopodobniej nie wystarczą.

Według wyliczeń Gatesa, po sprawdzeniu czy szczepionka jest skuteczna i bezpieczna trzeba będzie wyprodukować jej nawet 8 mld sztuk, jako że potrzebne będą dwie lub więcej dawek na osobę, żeby zdobyć odporność. Celem jest zaszczepienie 80% światowej populacji do końca 2021 roku.

Źródło: Antyradio, CNN