Polska

Biskup kielecki zgłosił księdza podejrzanego o wykorzystanie seksualne 13-latki na prokuraturę. Jest akt oskarżenia

Fot. Pixabay

34-letni wikariusz odpowie za doprowadzenie kilka lat temu nastolatki na terenie parafii w Koniecpolu do obcowania płciowego i poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Może grozić mu kara od 2. do 12. lat więzienia.

O skierowaniu przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie aktu oskarżenia w tej sprawie poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

– Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myszkowie przesłuchał małoletnią z udziałem biegłego psychologa, który w wydanej opinii zeznał, że jej zeznania są szczere i pozbawione skłonności do konfabulacji – powiedział prok. Ozimek.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte po zawiadomieniu o przestępstwie, złożonym w czerwcu 2019 r. do prokuratury w Kielcach przez delegata tamtejszego biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Podejrzany podczas śledztwa nie przyznał się do winy. Prokuratura z uwagi na charakter sprawy nie ujawnia treści jego wyjaśnień. Biegli psychiatrzy i seksuolog, którzy badali podejrzanego uznali, że ksiądz był poczytalny. Po nieuwzględnieniu przez sąd wniosku o aresztowanie, podejrzany jest pod dozorem policji.

Źródło: regiony.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *