Informacje

Borys Budka przedstawił „Czarną księgę rzadów PiS”. Jego zdaniem Polska jest w ruinie

Borys Budka konf. pras. Źródło Twitter

Klub KO przedstawił we wtorek „czarną księgę” rządów PiS. „Podsumowaliśmy w niej 5 lat chaosu i niszczenia Polski. Pokazaliśmy, że hasło PiS „Polska w ruinie” z 2015 r. było prorocze. Do tego bowiem sprowadzają się rządy Kaczyńskiego” – napisał Borys Budka na Twitterze.

Liderzy czterech ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską zorganizowali konferencję prasową z okazji piątej rocznicy objęcia władzy przez PiS. Dorobek rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego przedstawili w postaci „czarnej księgi”. Ma 170 stron.

-Od polityki zagranicznej przez edukację, służbę zdrowia, finanse publiczne czy też wymiar sprawiedliwości PiS doprowadził Polskę do momentu, w którym chaos i niekompetencja najlepiej opisują rzeczywistość – mówił na spotkaniu z dziennikarzami szef PO Borys Budka.

Jego zdnaiem zrujnowanie polskiej dyplomacji i stosunków z partnerami w UE „to jeden z grzechów głównych tej władzy”. – Ale tych grzechów jest dużo więcej – podkreślał. Posłanki KO Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), Małgorzata Tracz (Zieloni) i Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) wymieniały z kolei przykłady negatywnego dorobku rządów PiS w służbie zdrowia, ochronie środowiska i edukacji.

Na stronie internetowej PO można przeczytać : „Mija rok, od kiedy rząd Mateusza Morawieckiego uzyskał wotum zaufania i 5 lat, od kiedy PiS doszedł do władzy. To dobry moment, by podsumować ten czas. Przygotowaliśmy księgę, w której opisujemy, jak PiS wprowadzał w Polsce chaos i dezorganizację”. 

Źródło: Twitter, dziennik.pl, Platforma Obywatelska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *