Polska

CBA w domu Sławomira Nowaka. Śledczy znaleźli w skrytkach z gotówką pół miliona euro i prawie pół miliona dolarów

Sławomir Nowak Źródło: Wikipedia/ Platforma Obywatelska RP from Polska

Gotówka ukrywana w specjalnych skrytkach i luksusowy samochód do dyspozycji – to część nowych ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Jak dowiedział się polsatnews.pl, śledczy zabezpieczyli majątek o wartości ok. 6 mln zł (w tym ponad 4 mln zł w gotówce). Twierdzą również, że skala działania Nowaka była dużo większa niż do tej pory sądzono.

Śledczy ujawnili nieznany dotychczas majątek ukrywany przez Sławomira Nowaka. Agenci CBA w trakcie działań zabezpieczyli m.in. pieniądze w rożnych walutach (ponad 536 tys. euro, 470 tys. dolarów i 30 tys. zł) – w sumie ponad 4 mln zł. Część z nich miała być przechowywana w dwóch specjalnych skrytkach, które były przygotowane do składowania pieniędzy – informuje portal.

Zajęto dwa mieszkania wycenione na 2 mln zł, a które miały zostać nabyte z pieniędzy pochodzących z przestępstw, oraz samochód marki Land Rover w luksusowej wersji. 

– Nowe ustalenia pokazują dużo większą skalę działania Sławomira Nowaka niż do tej pory sądzono – przekonywała polsatnews.pl osoba znająca szczegóły dochodzenia. Ustalenia CBA potwierdziła w wydanym po paru godzinach komunikacie – czytamy na stronie Polsat News.  

Śledztwo ma się teraz skupiać na poszukaniu kolejnych składników majątkowych należących do byłego polityka.

Źródło: Polsat News