Informacje

CBA weszło do szpitala w Szczecinie. Ciąg dalszy „afery kopertowej”

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki Źródło:senat.gov.pl

Prawie setka agentów CBA prowadzi przeszukania w kilkudziesięciu lokalizacjach, w tym w szczecińskim szpitalu wojewódzkim. Wszystko w ramach śledztwa w sprawie tzw. afery kopertowej, w której oskarżenia padają w kierunku marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Śledztwo jest rozwojowe – informuje portal tvpinfo.

To kolejne działania w śledztwie, które dotyczy możliwej korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie. Tym razem prawie 100 agentów przeszukało 23 lokalizacje, w tym miejsca prowadzenia księgowości i miejsca przechowywania dokumentacji księgowej podmiotów gospodarczych i instytucji publicznej.

Jak poinformowało CBA, „czynności przeprowadzono w skoordynowany sposób w kilkunastu spółkach z branży farmaceutycznej, Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, a także w jednym ze szczecińskich biur podróży”. Ujawniony materiał dowodowy będzie poddany oględzinom i szczegółowej analizie.

Biuro zaznacza, że w tym śledztwie planowane są kolejne czynności procesowe.

Śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie zostało wszczęte przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po tym, jak prof. Agnieszka Popiela ogłosiła na Facebooku, że musiała zapłacić 500 dolarów za operację swojej mamy. Od początku grudnia nadzoruje je Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

źródło:tvpinfo