Informacje

Ceremonia dokonania zmian w rządzie zostanie prawdopodobnie odwołana. Powód: zakażenie koronawirusem kandydata na ministra

Rekonstrukacja rządu Źródło:Twitter/ Kancelaria Premiera

Dzisiejsza ceremonia dokonania zmian w rządzie zostanie prawdopodobnie odwołana. „W związku z chorobą Przemysława Czarnka prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powod premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzaeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia rządu” – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Uroczystość była zaplanowana na dzis na godz. 15.00.

Zakażenie koronawirusem u Przemysława Czarnka wykryto dziś, akurat w dniu, w którym miał być powołany na ministra edukacji i nauki. Służby epidemiologiczne zaczęły sprawdzać krok po kroku, co w ostatnich dniach robił Przemysław Czarnek – z kim się spotykał i z kim te osoby się spotykały – poinformowało radio RMF FM

„Chciałbym Państwa poinformować, że przed chwilą potwierdzono u mnie koronawirusa. Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrow i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze. Nie lekceważcie objawów.” – napisał dzisiaj rano na Twitterze Przemysław Czarnek.

W tej chwili Powiatowy Inspektor Sanitarny kończy dochodzenie epidemiczne. Zostanie przedstawiona informacja, kto powinien zostać objęty kwarantanną – powiedział koło 13:00 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w rozmowie z „Faktami” TVN.

– W tej chwili Powiatowy Inspektor Sanitarny kończy dochodzenie epidemiczne. Zostanie przedstawiona informacja, kto powinien zostać objęty kwarantanną, a kogo ta kwarantanna nie będzie dotyczyła – tłumaczył Dworczyk. – Jesteśmy wszyscy w pracy, tak jak każdego dnia. Czekamy na decyzję inspektora sanitarnego – uściślił.

Źródło: Twitter, rmf24.pl, tvn24.pl