GospodarkaTechnologie

Chińczycy opanowali rynek smartfonów w Polsce

Obraz William Iven z Pixabay

Jak wynika z danych opublikowanych przez stronę The Big Data Stats Polska jest wyjątkiem w Unii Europejskiej. Po tym jak Amerykanie wyrażali wątpliwości co do oprogramowania chińskich smartfonów marki Huawei, i po tym jak zablokowali Chińczykom usługi Google smartfony tej firmy sprzedają się u nas jak świeże bułeczki. Co ma na to wpływ? Po pierwsze Chińczycy znacznie spuścili z cen swoich urządzeń. Ale tylko po to, żeby wykorzystać ten czas na uruchomienie własnego sklepu z aplikacjami. Huawei przetrwał „kryzys” w Europie. Udało się dzięki Polsce?

W innych państwach, jak widać, na prowadzeniu w rankingach sprzedaży znajduje się koreański Samsung, który nie miał zatargów z administracją Stanów Zjednoczonych. Jedynie w Skandynawii i na Wyspach Brytyjskich najpopularniejszymi urządzeniami są te sygnowane logiem nadgryzionego jabłka. Apple, jako najdroższy producent, naturalnie zbiera profity w krajach, w których obywatele najwięcej zarabiają. Tak jest w bogatej Norwegii czy Szwecji.

Czy Huawei utrzyma w Polsce pozycje lidera również w 2020 roku? Obawiam się, że nie. Samsung odrabia straty. A po piętach depcze mu innych chiński producent, który bezproblemowo obsługuje usługi Google, czyli Xiaomi. Chyba tym razem reklamy z Robertem Lewandowskim nie pomogą. Niewątpliwie bowiem polski piłkarz przyczynił się do popularności urządzeń Huawei w Polsce.


źródło:Twitter