Duchowość

Chińscy komuniści zmienili Biblię. Jezus kamieniuje Marię Magdalenę

By Nicolas Poussin, Domena publiczna, Chrystus i jawnogrzesznica

Katolicy w Chinach kontynentalnych są zaszokowani zniekształceniem biblijnej przypowieści w szkolnym podręczniku. Według komunistycznych cenzorów Jezus Chrystus ukamienował grzeszną kobietę, aby uszanować ówczesne prawo.

Podręcznik został wydany przez rządowy Wydawnictwo Wyższej Szkoły Elektroniki i Techniki i ma na celu naukę „etyki zawodowej i prawa” uczniów średnich szkół zawodowych.

Książka przytacza historię Jezusa przebaczającego grzechy kobiecie, która popełniła cudzołóstwo z Ewangelii wg św. Jana. Zakończenie jest jednak przerażające. 

Według Ewangelii. Tłum chciał ukamienować kobietę zgodnie z ich prawem, ale Jezus powiedział: „Niech ten, kto nigdy nie zgrzeszył, rzuci pierwszy kamieniem”. Nikt się nie odważył i tłum się rozproszył.  

Komuniści dopisali swoje zakończenie. Kiedy tłum zniknął, Jezus ukamienował jawnogrzesznicę, mówiąc: „Ja także jestem grzesznikiem. Ale gdyby prawo mogło być wykonywane tylko przez ludzi bez skazy, byłoby martwe” – czytamy w podręczniku.

Mathew Wang, chrześcijański nauczyciel ze szkoły zawodowej, potwierdził taką treść, ale powiedział, że treści podręcznika różnią się w zależności od lokalizacji w Chinach. Wang dodał, że kontrowersyjny podręcznik został zweryfikowany przez Komisję Przeglądu Podręczników do spraw Edukacji Moralnej w Średniej Szkole Zawodowej.

Katolicki ksiądz, który odmówił podania nazwiska, powiedział UCA News, że zniekształcanie samego tekstu oryginalnego „jest sprzeczne z moralnością i prawem, więc jak możemy nadal uczyć etyki zawodowej za pomocą tej książki?”.

Źródło: UCA News