Informacje

Ciastko wspierające strajk kobiet w warszawskiej sieci piekarni?

"Ciastko kobiet" w warszawskiej piekarni. Źródło: mat. red.

Wchodząc do jednej z warszawskich piekarni i patrząc na witrynę z ciastkami można było w ostatnich dniach odnieść wrażenie, że cukiernicy wspierają Strajk Kobiet. W sprzedaży pojawiło się bowiem „ciastko kobiet” opatrzone hashtagiem #wspieramykobiety.

Beżowe z wierzchu ciastko ozdobiono czerwoną błyskawicą – symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i protestów odbywajacych się ostatnio w Polsce. Obok umieszczona była notatka z hashtagiem #wspieramykobiety i informacją, że część pieniędzy ze sprzedaży ciastek zostanie przekazana na wsparcie kobiet. Czy chodzi o finansowe wspracie dla organizatorek protestów?

Nic bardziej mylnego. Pieniądze były zbierane na słuszny cel. Jak informuje na Facebooku właściciel sieci stołecznych piekarni Piotr Lubaszka, była to akcja charytatywna podczas której zbierano pieniadze dla Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja” w Warszawie.

„Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać 18 609 zł.Wasze otwarte serca i chęć niesienia pomocy motywują nas do dalszego działania. Z uwagi na duże zaangażowanie w akcję pracowników firmy, postanowiliśmy przekazać jeszcze 0,50 zł z każdego ciastka na ten cel. W sumie, dodatkowe 6 203 zł zostania przekazane na pomoc Warszawiankom oraz ich dzieciom. Cała kwota, tj. 24 812 zł, zostanie przekazana już jutro! Dziękujemy! Piotr Lubaszka” – czytamy na oficjalnym facebookowym koncie piekarni.

W takim razie dlaczego na ciastku znalazł się symbol, który w ostatnich dniach oznacza walkę o swobodę usuwania ciąży a pieniądze zostały przekazane dla ośrodka, w którym wspiera się kobiety w ciąży? Ozdoba ciastka nijak nie pasuje do celu akcji charytatywnej i chyba nie do końca została przemyślana przez cukierników z Warszawy.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FGaleriaWypiekowLubaszka%2Fposts%2F2443901925917123&show_text=true&width=552&height=586&appId" width="552" height="586" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *