InformacjeŚwiat

Cywilizacja śmierci: powstała maszyna wspomagająca samobójstwo

Źródło: Facebook

Upadająca cywilizacja Zachodu robi kolejny krok wstecz. Były lekarz zaprojektował kapsułę, która może wspomagać odbieranie sobie życia za pomocą ciekłego azotu.

Autorem pomysłu jest Phillip Nitschke, kontrowersyjny artysta i były lekarz z Australii, który postanowił zaprojektować i zbudować specjalną kapsułę umożliwiającą samobójstwo na życzenie, za pomocą jednego guzika, podobno całkowicie bezboleśnie.

Twórcy zaprezentowali prototyp swojego wynalazku na targach pogrzebowych w Amsterdamie. Kapsuła o nazwie Sacro cieszyła się zainteresowaniem branży. Naturalnie brak jest odpowiednich uregulowań prawnych, ale to pewnie kwestia czasu. 

Kapsuła została w całości wyprodukowana w technologii druku 3D. Desperat, który zechce z niej skorzystać, będzie musiał wrzucić żeton i wejść do środka. Następnie przejdzie specjalny test psychologiczny. Jeśli ten da pozytywny rezultat, samobójca dostanie specjalny 4-cyfrowy kod umożliwiający uruchomienie procedury samounicestwienia. Następnie zostaje uwalniany ciekły azot, który obniży poziom tlenu w kapsule. Zgon ma nastąpić w ciągu kilku minut. 

Phillip Nitschke zapowiedział, że niebawem udostępni wszystkim zainteresowanym schemat budowy kapsuły i będzie można ją zbudować we własnym zakresie z pomocą drukarki 3D. Z pewnością znajdzie ona entuzjastów szczególnie w krajach, gdzie legalna jest eutanazja. 

Źródło: geekweek.pl