InformacjeŚwiat

Czarnoskóra prokurator, finansowana przez Sorosa, zaskarżyła małżeństwo za samoobronę w czasie protestów BLM

fot. Pixabay

Kontrowersyjna prokurator miejska Kimberly Gardner otrzymywała sowite granty od lewicowego miliardera George’a Sorosa. W 2016 r. przeszła do historii, kiedy została wybrana na stanowisko pierwszego czarnoskórego prokuratora naczelnego St. Louis Missouri – informuje Judicial Watch.

Teraz popierana przez Sorosa prokurator atakuje małżeństwo z St. Louis, Marka i Patricię McCloskey, którzy bronili swojego domu w zeszłym miesiącu, kiedy setki protestujących Black Lives Matters wtargnęło na ich własność w czasie zamieszek. Małżeństwo powitało protestujących z bronią i zażądali, by opuścili ich własność. Prokurator Gardner, oskarżył małżeństwo McCloskey o bezprawne użycie broni.

Krótko po incydencie pod koniec czerwca Gardner wydała publiczne oświadczenie, w którym wskazała, że ​​oskarży parę o przestępstwo: „Jestem zaniepokojona wydarzeniami, które miały miejsce w weekend, podczas których pokojowo nastawieni demonstranci spotkali się z użyciem broni i brutalnym atakiem. Musimy chronić prawo do pokojowego protestu, a wszelkie próby stłumienia go poprzez zastraszanie lub groźbę użycia śmiertelnej siły nie będą tolerowane. Moje biuro obecnie współpracuje ze społeczeństwem i policją w celu zbadania tych wydarzeń. Nie popełnijcie błędu: nie będziemy tolerować użycia siły wobec osób korzystających z prawa do Pierwszej Poprawki i wykorzystamy pełną moc prawa stanu Missouri, aby pociągnąć tych ludzi do odpowiedzialności” 

Prokurator generalny stanu Missouri Eric Schmitt, złożył do sądu sprawę w sprawie oddalenia sprawy. „Prawo do używania broni palnej do obrony własnej osoby, rodziny, domu i mienia ma głębokie korzenie w prawie stanu Missouri” – stwierdza dokument sądowy. „Samoobrona jest centralnym elementem prawa do posiadania i noszenia broni, które zapewnia najwyższy poziom ochrony na mocy konstytucji stanu Missouri. Statuty stanu Missouri wyraźnie upoważniają obywateli stanu Missouri do używania broni palnej w celu odstraszania napastników i ochrony siebie, ich rodzin i domów przed groźbami lub brutalnymi intruzami. Powszechnie nagłaśniane postępowania karnego wobec obywateli stanu Missouri za korzystanie z tych podstawowych wolności, grozi zastraszeniem i zniechęceniem przestrzegających prawa obywateli stanu Missouri do korzystania z ich konstytucyjnego prawa do samoobrony ”.

Według doniesień prasowych, grupa powiązana z Sorosem o nazwie Missouri Justice Public Safety PAC, niedawno przekazała Gardner na wydatki kampanijne w 2020 roku 78 000 dolarów. Lewicowy miliarder sfinansował także kampanię Gardner w 2016 r. – pisze Judicial Watch.

Źródło: judicialwatch.org