Informacje

Czy 1 września dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej

fot. Pixabay

– 1 września rok szkolny rozpocznie się w szkołach. Dzieci przyjdą do szkół, spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji i w następnych dniach będą kształcić się w placówkach – ujawnił na konferencji prasowej minister edukacji narodowej. Resort opracował wytyczne dla szkół w związku z pandemią koronawirusa.

– Opracowaliśmy wytyczne razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym tak, aby wiedzieć, jak zorganizować bezpieczny pobyt w szkole. Długo nad tym pracowaliśmy. Te wytyczne mówią dosyć szczegółowo, jak zorganizować lekcje, wydawać posiłki, co robić w sytuacji z problemami zdrowotnymi nauczyciela lub ucznia – ujawnił na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji narodowej przyznał, że „nie jest to rewolucja”. – Te zasady obowiązywały przed wakacjami. To zbiór doświadczeń z zagranicy, ale także z kraju, na podstawie chociażby otworzenia przedszkoli – dodał polityk. Przekazał on, że podczas pobytu na terenie szkoły, nie będzie potrzebne zakrywanie ust i nosa.

– Jeżeliby zdarzyło się, że na danym terytorium doszłoby do wielu zakażeń, to dyrektor szkoły, wraz z pozytywną opinią powiatowego inspektora sanitarnego, będzie mógł ograniczyć funkcjonowanie placówki. Część dzieci będzie mogła uczestniczyć w tradycyjnej formie, a część przejdzie na nauczanie zdalne. Jeśli ryzyko będzie większe, to oczywiście będzie możliwość przejścia na całkowite nauczanie zdalne – przekazał minister edukacji narodowej.

źródło:wp.pl