Świat

Czy Biden uważa Polaków za „zbirów”? „Obraza dla Amerykanów polskiego pochodzenia” – komentuje jego wypowiedź Trump

fot. Twitter

„Porównywanie Polski do Białorusi jest przejawem braku zrozumienia przez Joe Bidena polityki zagranicznej i obrazą dla Amerykanów polskiego pochodzenia” – przekazał sztab wyborczy Donalda Trumpa. To reakcja współpracowników prezydenta USA na słowa kandydata Demokratów, który krytycznie ocenił sytuację w naszym kraju, na Białorusi, jak i na Węgrzech.

Joe Biden, kandydat Demokratów na prezydenta USA, odnosząc się w czwartek do polityki zagranicznej prezydenta Trumpa, który w nadchodzących wyborach ubiega się o reelekcję, wypowiedział się krytycznie m.in. o sytuacji na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech.

– NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (…). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie (…)” – powiedział Biden podczas spotkania z wyborcami w Filadelfii.

Następnie dodał, że prezydent Trump wspiera „zbirów na świecie”.

Słowa Bidena skomentował sztab urzędującego prezydenta. Jego zdaniem, kandydat Demokratów „ponownie jest wyraźnie zdezorientowany, gdyż Polska i Węgry to wolne, demokratyczne państwa, pracujące nad reformą instytucji o komunistycznej spuściźnie”.

źródło: polsatnews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *