Polska

Czy Małgorzata Trzaskowska już rozdaje publiczne pieniądze? Kto będzie kręcił „głową państwa” gdy wygra Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski fot. Wikipedia By European People's Party - EPP Malta Congress 2017 ; 29 March, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90848844

Małgorzata Trzaskowska, żona kandydującego na urząd prezydenta Polski, Rafała Trzaskowskiego, na niedzielnym wiecu w Katowicach zapowiedziała: – Przynajmniej 200 złotych dodatku do emerytury za każde dziecko dla matek.

Żona wspiera męża. Na niedzielnym wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego w Katowicach do zebranego tłumu przemawiała żona kandydata KO, Małgorzata Trzaskowska. Zapowiedziała, że jest za tym, by każda kobieta, która wychowała dziecko otrzymała za nie dodatek do emerytury.- Uważam, że kobiety i matki wychowujące dzieci powinny być docenione, bo nie ma cięższej i bardziej odpowiedzialnej pracy. Za to zaangażowanie powinny otrzymywać dodatek do emerytury, przynajmniej 200 złotych za każde dziecko. Wiele razy o tym z Rafałem rozmawiałam. Ufam mu i wiem, że tego dopilnuje. Wy też możecie mu zaufać  – zapowiedziała pani Małgorzata.

Tylko czy tak powinna robić? Przecież to nie ona kandyduje na urząd Prezydenta Polski. A to oznacza, że nie powinna składać żadnych obietnic wyborczych, no chyba że jest przekonana o tym, że to ona będzie szyją kręcącą głową państwa.