Świat

Czy Moskwa szykuje się do wojny? Obawy USA. „Zamiary Rosji są niejasne i (…)niepokojące”

Obraz Alexas_Fotos z Pixabay

Na konferencji w szwajcarskiej Genewie eksperci ostrzegali przed rosyjskim satelitą, który na orbicie Ziemi zachowuje się w sposób, którego nie daje się przewidzieć. Być może chodzi o część badań oraz rozwój broni kosmicznej. Czy Rosja przygotowuje się do wojny w kosmosie? Mówi się, że nowa broń kosmiczna została niedawno przetestowana właśnie w Rosji! 

Zastępczyni sekretarza amerykańskiego Biura Kontroli, Weryfikacji i Zgodności Broni, Yleem Poblete, powiedziała ostatnio: „Nie jesteśmy pewni, co to jest i nie ma sposobu, aby to zweryfikować. Ale zamiary Rosji dotyczące tego satelity są niejasne i najwyraźniej bardzo niepokojące” – tak Poblete podsumowała zdenerwowanie i obawy, jakie wywołało zachowanie obiektu rosyjskiego pochodzenia, na orbicie Ziemi.

Hipotetycznemu zagrożeniu ze strony satelity, Poblete, reprezentującą władze USA, na konferencji ONZ w sprawie rozbrojenia w Genewie, poświęciła miejsce w maju 2018 roku. Rosja nadal nie chce wyjaśnić sytuacji, pozostawiając wszystkim innym duże pole do spekulacji. Te jednak wcale nie są zbyt optymistyczne i prawdopodobnie to tylko kwestia czasu, kiedy dowiemy się, która ze wspomnianych obaw okaże się prawdziwa. Jaki jest cel tajemniczego i potencjalnie niebezpiecznego satelity, który krąży wokół naszych głów w dzień i w nocy i nikt o nim nic nie wie? 

Satelita wzbudzający niepokój, został wystrzelony na orbitę w październiku 2017 roku. Początkowo nie zachowywała się w żaden dziwny sposób, ale potem wielokrotnie zwracała na siebie uwagę dziwnymi manewrami, na które jak dotąd nie natknęli się jeszcze eksperci z żadnego innego satelity.

źródło:o2