KulturaŚwiat

Czy Netflix wspiera pedofilię? „Respektujemy wszystkie religie, kultury, tradycje i wartości”. Czyżby?

fot. Twitter - Netflix, screen z trailera

Afera wokół filmu o 11-latkach wykonujących taniec o zabarwieniu erotycznym.

Produkcja Netflixa pod tytułem „Cuties” opowiada historię Amy, która próbuje „wyrwać się z dysfunkcyjnego środowiska swojej rodziny” i dołącza do zespołu tanecznego, wykonującego rodzaj tańca o zabarwieniu erotycznym. Sprawa nie byłaby może aż tak oburzająca, gdyby nie fakt, że Amy ma… 11 lat. Internauci nie kryją oburzenia. To obecnie jeden z najbardziej komentowanych tematów.

„Jest to film o twerkujacych 11-latkach przeznaczony dla dorosłych! Czy może mnie ktoś uszczypnąć? Podawajcie to dalej, to jest paranoja!” – pisze Idnia Kot.

Wyjaśnijmy, że twerk to rodzaj tańca sugerującego erotyczne zabarwienie. „Polega on głównie na rytmicznym potrząsaniu pośladkami”.

„Już jest oznaczony jako 13+, ma zmienioną okładkę, a taniec przestali nazywać twerkiem. 😀 Pewnie wycięto z niego większość scen tanecznych i będzie bardziej o konflikcie z muzułmańskimi rodzicami, którzy mają dla niej plan na życie i podążaniu za marzeniami, niż o tańcu” – odpowiada na Twitterze Natalia.

Mr. Morningstar pyta wprost: „Wspieracie pedofilie? Proste „tak” lub nie” wystarczy. Netflix: Nie możemy tego skomentować, ale chociaż wierzymy w wolność artystyczną, respektujemy wszystkie religie, kultury, tradycje i wartości. Bardzo starają się uciec od odpowiedzi”.

Z kolei Ursz.ula zauważa „Stare polskie przysłowie mówi: „czym skorupka

🥚

za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”

🐣