Polska

Czy odbędzie się Marsz Niepodległości 2020?

Marsz jest imprezą cykliczną, wiec Ratuszowi będzie trudno zablokować wydarzenie. Organizatorzy gwarantują, że Marsz Niepodległości przejdzie jak co roku ulicami Warszawy. 

Marsz Niepodległości 2020 

 – Marsz Niepodległości to planowana demonstracja (…) i nie może się odbywać w związku z przepisami mówiącymi o epidemii – powiedział prezydent Warszawy. Protesty związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego są spontaniczne, a miasto nie ma na nie wpływu, natomiast „nie ma mowy” o rejestracji zgromadzeń przez miasto – tłumaczył akceptację dla Strajku Kobiet Rafał Trzaskowski.

Ratusz zwrócił się do wojewody o wydanie opinii o Marszu Niepodległości. 

„Nasza cywilizacja, nasze zasady”

W poniedziałek prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział, że Marsz Niepodległości odbędzie się jak co roku. Wyraził nadzieję, że wydarzenie to będzie zabezpieczać policja. Tegorocznej manifestacji ma towarzyszyć hasło „Nasza cywilizacja, nasze zasady”.

Tomasz Kalinowski z zarządu stowarzyszenia wyjaśnił, że przy zgromadzeniu cyklicznym organizatorzy nie muszą zgłaszać manifestacji Ratuszowi. – Prezydent Warszawy nie jest od tego, aby na cokolwiek pozwalać albo zakazywać, a jedyne negocjacje na temat marszu organizatorzy mogą prowadzić z wojewodą mazowieckim – powiedział Kalinowski. 

11.11 Rondo Dmowskiego

Impreza rozpocznie się 11.11 o godz. 14.00 na Rondzie Dmowskiego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *