Świat

Czy polskie plaże w weekend będą wyglądały tak, jak ta dziś Wielkiej Brytanii. „Przerażający tłum”

plaża w Wielkiej Brytanii, Internet, Facebook

Od dwóch dni w Wielkiej Brytanii plaże zapełniają się tłumem ludzi bez maseczek, nie stosujących się do zaleceń trzymania dystansu społecznego. Brytyjski „The Mirror” opisuje przykład dwóch nadmorskich kurortów Bournemouth i Sandbanks, gdzie pomimo pandemii tysiące ludzi wyległy na plażę, gdy temperatura w Wielkiej Brytanii wzrosła do 33 ° C. Urzędnicy miejscy i strażnicy opisywali zjawisko jako „przerażające”.

Policja prosiła ludzi, aby trzymali dystans społeczny, przynajmniej na odległość 1,5 – 2 metrów co, jak tłumaczyli, jest długością „rozciągniętych ramion”. Uruchomiono dodatkowe patrole, bowiem ludzie nie stosowali się do zaleceń. Strażnicy zeznawali, że turyści zachowywali się jak dzikie zwierzęta wypuszczone z klatki. Posypały się mandaty za blokowanie dróg, wyrzucanie śmieci i nielegalne parkowanie. Kilka osób zatrzymano za wszczynanie bójek.

Przewodniczący Rady miasta Bournemouth Vikki Slade powiedziała: „Jesteśmy absolutnie przerażeni scenami, które oglądaliśmy na naszych plażach, szczególnie w Bournemouth i Sandbanks w ciągu ostatnich 24-48 godzin. Nieodpowiedzialne zachowanie i działania tak wielu ludzi są po prostu szokujące”.

Źródło: The Mirror