Polska

Koniec Platformy Obywatelskiej? Czy Trzaskowski będzie grabarzem PO? Kierownictwo partii nie zgadza się na „nową Solidarność”

By Adrian Tync - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91936078

Czy Rafał Trzaskowski będzie grabarzem Platformy Obywatelskiej? Kierownictwo Platformy Obywatelskiej nie zgadza się na powstanie samodzielnego, obywatelskiego ruchu Rafała Trzaskowskiego – donosi „Wprost”. Władze PO proponują mu inne rozwiązanie. Jak podaje gazeta „Wprostu” na oddolny ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego nie zgadza się kierownictwo PO. Z jakiego powodu? Wszystko w obawie przed rozpadem partii.

– Gdyby realnie powstał projekt Rafała, to oznaczałby koniec Platformy. Ruch Trzaskowskiego powstałby na gruzach PO, tak jak Platforma powstała na gruzach Unii Wolności.

Kierownictwo partii na czele z Borysem Budką to wie, dlatego proponuje Trzaskowskiemu budowę ruchu, ale wokół Platformy – twierdzi rozmówca tygodnika.

Tymczasem tygodnik „Wprost” dodaje, że Rafał Trzaskowski wciąż nie może pogodzić się z porażką w wyborach prezydenckich.

– Psychologicznie ciężko znosi fakt, że przegrał, a był tak blisko prezydentury. Siedząc teraz z Małgosią nad Morzem Adriatyckim zastanawia się, że mógłby być w innym miejscu i że po wakacjach będzie musiał wrócić do ratusza, który traktuje jak swoje więzienie – opowiada tygodnikowi znajomy prezydenta stolicy.

Rozmówca „Wprostu” dodaje, że Trzaskowskiego martwią oczekiwania, których nie jest w stanie spełnić. – Powołanie 10 milionowego ruchu, który zmiecie PiS w wyborach za trzy lata wydaje się nie do zrealizowania – mówi.

Źródło: Wprost