InformacjePolska

Czy Trzaskowski chce zrealizować „plan Rabieja”?

Źródło: YouTube

Jaki program dla rodziny ma Rafał Trzaskowski? Sądząc po jego wcześniejszych wypowiedziach może to być tzw. „plan Rabieja” – strategia środowisk LGBT, którą ujawnił jego zastępca w Ratuszu – Paweł Rabiej.

„Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją” – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

Kandydat na prezydenta Polski z ramienia Koalicji Obywatelskiej ma sprecyzowane poglądy na kwestie małżeństwa i rodziny. – To jest moja trzecia parada (równości – przyp. red.) – mówi obecny prezydent Warszawy. – Moje poglądy jak na Platformę Obywatelską są dość liberalne – przyznaje. 

Uważa,  że niepodpisanie ustaw o związkach partnerskich to duże zaniedbanie jego ugrupowania. Faktycznie Rafał Trzaskowski wspiera organizacje mniejszościowe. Zapewnił im finansowanie z kieszeni podatnika oraz podpisał kartę LGBT. To jedna z niewielu obietnic wyborczych, które dotrzymał. 

Zobacz szokujący film z „parady równości” i obecnego na nim Rafała Trzaskowskiego