Artykuły redakcyjnePolska

Czy TVN24 przechodzi na dobrą stronę mocy? Giertych i Balcerowicz tracą kontakt z rzeczywistością?

By Drozdi-Pn - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4204269

Pocił i plątał się wczoraj w TVN24 przepytywany przez Anitę Werner Borys Budka. Dziennikarka pytała go między innymi czy dałby sobie uciąć rękę za niewinność Sławomira Nowaka. Od wczoraj w środowiskach „obrońców demokracji” trwa duży i, szczerze mówiąc, nieoczekiwany hejt na stację i Anitę Werner.

Wczoraj więc trudne chwile przeżywał Borys Budka. A dziś takie przeżywa cała stacja telewizyjna, próbująca być obiektywna. To może wydawać się zaskakujące dla wielu, ale fala krytyki na TVN24 płynie ze strony wyborców Platformy Obywatelskiej. A nawet „autorytetów” tej strony politycznej barykady. Leszek Balcerowicz na przykład porównuje dziennikarzy stacji do „psów gończych prokuratury Ziobro”. Ta wypowiedź to reakcja na aresztowania Sławomira Nowaka i rozmowę o nim na antenie TVN24, stacji która nie może być chyba bardziej przychylna opozycji niż jest.

Mianem kuriozalnych należy uznać niektóre opinie o tym co stało się podczas wywiadu z Borysem Budką . Małgorzata Kowalska twierdzi na przykład na Twitterze, żę „sposób PIS-u z odwracaniem uwagi od niewygodnych tematów zawsze działa”. Takie opinie nawet wśród postronnych obserwatorów mogą budzić jedynie uśmiech politowania. Oto, bowiem okazuje się, że TVN24 jest pod wpływem PIS-u? Telewizja, która 24 godziny na dobę dotychczas krytykowała partię Jarosława Kaczyńskiego nagle staje ręka w rękę z PIS-em? Nikt chyba w to nie uwierzy.

Spiskową teorię dziejów przytacza na Twitterze także Roman Giertych. Warto się z nią zapoznać, żeby stwierdzić, że niektórzy ludzie po prostu szukają non stop drugiego dna w oczywistej…dodajmy kryminalnej sprawie.

Fakty są takie. Sławomir N. działający w sztabie kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego został aresztowany na 3 miesiące w związku z podejrzeniem dokonania przestępstw na Ukrainie. Co jest bardziej prawdopodobne? To, że jest to sprawa kryminalna? Czy to, że PIS wpłynął na Ukraińców, żeby pogrążyć kogoś, kto od jakiegoś czasu nie jest już w pierwszym szeregu polityków?

źródło:Twitter