Informacje

Do Sądu Najwyższego wpłynęło ponad tysiąc protestów wyborczych. Dużo pochodzi z zagranicy

Obraz Clker-Free-Vector-Images z Pixabay

Do dzisiejszego przedpołudnia do Sądu Najwyższego wpłynęło już ponad tysiąc protestów wyborczych – poinformował zespół prasowy tego sądu. Ponad 400 z nich zostało już zarejestrowanych, prawie 700 czeka jeszcze na rejestrację w repertorium SN.

Jak powiedział Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN, już mamy do czynienia z kilkunastokrotnie większym wpływem protestów niż przy poprzednich wyborach. – Rekordowe były wybory w 1995 r. Wtedy do SN wpłynęło niemal 600 tys. protestów. Natomiast w pozostałych wyborach prezydenckich liczba protestów oscylowała w granicach kilkudziesięciu i jeden raz przekroczyła 300 – wskazał.

Michałowski podkreślił, że tylko w czwartek do Sądu Najwyższego wpłynęło ponad tysiąc protestów. – Dzisiaj już kolejne spływają pocztą. Bardzo dużo protestów pochodzi z zagranicy – dodał.

Termin na składanie protestów już upłynął. Można było je składać w siedzibie SN do czwartku do godz. 16, bo wówczas zakończyły się godziny urzędowania sądu. Po tej godzinie protesty można było wysyłać za pośrednictwem poczty do północy; decyduje data stempla pocztowego.

Źródło: onet.pl