Informacje

Do Wielkiej Brytanii z paszportem. Ambasada ma nowe wiadomości dla Polaków

Paszport polski Źródło: Wikipedia

Władze Zjednoczonego Królestwa – zgodnie z postulatami polskiej służby konsularnej – przedłużyły okres, w którym będzie można wjechać do tego kraju za okazaniem dowodu osobistego, do końca września 2021 r. Oznacza to jednak, że od 1.10.2021 podróż do Zjednoczonego Królestwa będzie możliwa tylko z ważnym paszportem – można przeczytać na Facebooku polskiej ambasady w Wielkiej Brytanii.

WAŻNE❗️ Władze 🇬🇧 przedłużyły okres, w którym będzie można wjechać do tego kraju za okazaniem dowodu osobistego do końca…

Opublikowany przez Polish Embassy UK Środa, 14 października 2020

Brytyjski rząd ogłosił również, że od 1 stycznia 2021 r. większość obywateli Unii Europejskiej, w tym Polski, będzie mogła podróżować do Wielkiej Brytanii na wakacje lub krótkie wycieczki bez konieczności posiadania wizy – informuje strona gov.pl.

Jak informuje polska ambasada w Londynie : ” Osoby, które posiadają status osiedleńca lub wstępnego osiedlenia w ramach systemu EU Settlement Scheme lub zezwolenie wydawane pracownikom przygranicznym, będą mogły używać dowodu osobistego w celu wjazdu do Wielkiej Brytanii co najmniej do 31 grudnia 2025 r.Wciąż jednak kluczowe jest dla nas zapewnienie, by Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii posiadali ważne paszporty. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 zwiększamy liczbę dostępnych wizyt, uruchomiliśmy specjalny dyżur konsularny w Birmingham oraz rodzinne wizyty paszportowe w POSK w Londynie.Gorąco zachęcamy, by odpowiednio wcześniej zadbać o umówienie wizyty w konsulacie i uzyskanie ważnego, polskiego paszportu. Nowe terminy wizyt pojawiają się w serwisie http://e-konsulat.gov.pl

zczegółowe informacje dotyczące zasad wjazdu na teren Wielkiej Brytanii, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2021 r. znajdują się na stronie internetowej brytyjskiego rządu.

Źródło: gov.pl, Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *