Informacje

Do Wisły znowu leją się ścieki!

fot. tvpinfo, screen

Do Wisły na wysokości oczyszczalni „Czajka” znów leją się ścieki – informuje tvp.info. Jak wyjasnia portal, tym razem nie wskutek bezpośredniej awarii, tylko przez obfite opady deszczu.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Dzięki wsparciu rządu, zbudowano tymczasowy rurociąg, a fekalia przestały lać się do Wisły. Od kilku godzin sytuacja jednak jest inna.

„Jak poinformowały Wody Polskie, ścieki wraz z burzynami leją się do Wisły tuż przy miejscu awaryjnego tymczasowego przesyłu – mostu pontonowego” – pisze tvp.info. „Mamy podejrzenia, że przepływ jest na tyle duży, że nie mieści się w rurze. To wszystko jest ze sobą zmieszane, ścieki z wodami opadowymi” – poinformował portal rzecznik spółki Wody Polskie Sergiusz Kieruzel.

Niestety prognozy na kilka kolejnych dni przewidują dość duże opady deszczu.

„Zawsze przy obfitym deszczu są przelewy burzowe. To zjawisko naturalne” – poinformowała rzeczniczka prasowa warszawskiego ratusza Karolina Gałecka. Odniosła się do tweeta prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy, który przekazał, że ma sygnały od mieszkańców stolicy, iż „ścieki przelewają się do Wisły”.

W niedzielę po południu prezes Daca zamieścił wpis na Twitterze z dołączonym filmem z nagranym ujściem kolektora do Wisły. „Zaniepokojeni mieszkańcy poinformowali nas, że ścieki się przelewają do Wisły” – napisał w tym wpisie

źródło:tvp info, twitter