KulturaMuzyka

Dobra wiadomość dla fanów. Już 1 lipca startuje Open’er Festival. Wśród gwiazd Radiohead, Foo Fighters i Brodka

Koncert, Pixabay

1 lipca zgodnie z planem wystartuje Open’er Festival. Ze względu na pandemię impreza będzie miała inną formę, jednak nie zabraknie na niej gwiazd.

Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie letnie festiwale zaplanowane na 2020 rok zostały odwołane lub przeniesione. Jednak organizatorzy imprez nie chcą zostawiać fanów muzyki z niczym. Największe imprezy w Polsce odbędą się mimo zarazy w nowych formułach. Wydarzenia online przygotował między innymi Pol’and’Rock Festival, Męskie Granie oraz Open’er.

Open’er Festival 2020. Jak będzie wyglądało wydarzenie?

Już w środę 1 lipca, rozpoczynałaby się tegoroczna edycja festiwalu Open’er, zamiast tego wystartuje specjalny projekt – Open’er Festival powered by Orange – TAKE ME THERE. Na stronie opener.pl codziennie pojawią się retransmisje legendarnych festiwalowych koncertów, które odbywały się w Gdyni na przestrzeni ostatniej dekady.

Zobaczymy między innymi występy open’erowych headlinerów: Radiohead, Foo Fighters, Queens Of The Stone Age czy pierwszy koncert Kasabian z 2010 roku. Nie zabraknie również szczególnych momentów z polskimi mistrzami, których już z nami nie ma: Penderecki//Greenwood oraz Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch. Przeżyjemy ponownie także niezwykle kolorowy koncert Brodki po wydaniu przełomowego albumu “Granda”. Czy internetowa formuła festiwalu, którą można by podsumować stwierdzeniem the best of Open’er się sprawdzi? Zobaczymy już za kilkanaście dni. Jednak w tym roku nie ma innego wyjścia.

źródło:msn, antyradio