Informacje

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony o kolejne dwa tygodnie

nad morzem, Źródło: Pixabay

Będziemy dalej podejmować działania, które będą służyły polskim rodzinom, ale też rozwojowi polskiej gospodarki – powiedziała w czwartek minister rodziny Marlena Maląg na konferencji w Koszalinie. Poinformowała o wydłużeniu o kolejne dwa tygodnie zasiłku opiekuńczego dla rodziców, którzy opiekują się dziećmi do lat ośmiu.

Przyznała, że jesteśmy obecnie w trudnej sytuacji związanej z epidemią. – Wychodzimy już z obostrzeń i dzisiaj możemy podsumowywać wsparcie, które trafiło do pracowników, do pracodawców. Ale są potrzebne kolejne zmiany, które wprowadzamy, i które mogą i powinny być kontynuowane – wskazała Maląg.

– Dlatego podjęliśmy dzisiaj decyzję, że zostaje wydłużony o kolejne dwa tygodnie zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy opiekują się dziećmi do lat ośmiu. Czyli do 26 lipca. To już stało się dziś faktem – podkreśliła.

Dodała, że oprócz wsparcia rodzin priorytetem jest także ochrona miejsc pracy. – Dzisiaj ponad 113 mld zł zostało przekazanych, aby chronić te miejsca. Ponad 5 mln miejsc pracy zostało ochronionych – przekazała Maląg.

– Będziemy dalej podejmować takie działania, które będą przede wszystkim służyły polskim rodzinom, służyły też rozwojowi polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby rozwijała się cała Polska. Nie ma podziału na Polskę A i Polskę B. Chodzi przede wszystkim o dynamiczny, zrównoważony rozwój naszego kraju – podkreśliła minister rodziny.

Źródło: PAP