MuzykaŚwiat

Donald Trump zadarł z Rolling Stonesami! Będzie proces?

The Rolling Stones, wikipediaBy Jim Pietryga - https://www.iorr.org/tour15/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44341280

Gdy prezydent Trump pojawia się na scenie podczas swoich wieców, zawsze po zakończeniu przemówienia z głośników odtwarzana jest piosenka „You Can’t Always Get What You Want”, klasyczny hit The Rolling Stones z albumu Let It Bleed z 1969 roku. Teraz Mick Jagger i spółka grożą, że pozwą Trumpa za nieuprawnione użycie ich piosenek na jego wiecach. Pomimo kilku pism, w których żądali zaprzestania i zaniechania, które złożyli w przeszłości sztab Trumpa nie reaguje na ponaglenia zespołu.

The Rolling Stones w oświadczeniu stwierdzili, że zatrudnili zespół prawników, którzy zajmują się prawami muzycznymi Broadcast Music Inc. (BMI) i będą domagać się, żeby Donald Trump przestał. W piśmie stwierdzono, że BMI powiadomiła już sztab wyborczy Trumpa w imieniu Stonesów, że nieautoryzowane użycie ich utworów uznane zostanie na naruszenie umowy licencyjnej. ” Trump nie był w żaden sposób upoważniony do korzystania z tej piosenki w celu prowadzenia kampanii” – czytamy w oświadczeniu.

źródłó:Twitter