Świat

Druga fala koronawirusa we Włoszech? W ciągu tygodnia podwoiła się liczba zakażonych

Obraz Alexander Naumann z Pixabay

Koronawirus we Włoszech nie daje za wygraną. W zaledwie tydzień liczba przypadków COVID-19 w tym kraju prawie się podwoiła. Zdaniem badaczy, mimo że obecna skala zakażeń, jest nieporównywalna z początkiem epidemii, to konieczna jest czujność.

Jak wynika z opublikowanego raportu, w dniach od 19 do 25 sierpnia liczba nowych zakażeń wzrosła o ponad 92 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem. W ciągu siedmiu dni łącznie wykryto 3139 zakażeń COVID-19.

Pięć osób zmarło w ostatniej dobie we Włoszech na Covid-19 oraz zanotowano kolejny, najwyższy od początku maja wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem: 1411 – podało w czwartek ministerstwo zdrowia. Nowe przypadki infekcji potwierdzono we wszystkich regionach kraju.

Obecnie zakażonych jest około 22 tysięcy osób, co oznacza wzrost w porównaniu z minionymi tygodniami, gdy było ich około 12 tysięcy. W szpitalach przebywa 1131 najciężej chorych, w tym 76 na intensywnej terapii. We wszystkich 20 regionach są nowe przypadki koronawirusa, w tym najwięcej w Lombardii – 286. W Emilii-Romanii jest ich 171, a w Lacjum 152. Na Sardynii potwierdzono 57 kolejnych infekcji. Jak informują włoskie media to najwyższy wzrost liczby nowych zakażeń od maja.

Liczba zmarłych od wybuchu epidemii wzrosła do 35 463. Nowych infekcji przybyło znacznie w kolejnym dniu, w którym przeprowadzono dużo testów, ponad 94 tys. Do tej pory w kraju wykryto ponad 263 tysiące zakażeń. Wyleczonych jest już 206 tysięcy osób.

Źródło: PAP, wp.pl