Informacje

Duda i Trzaskowski – kampania 2020 trwa. Prezydent zwiększa przewagę. Oficjalne wyniki we wtorek

Andrzej Duda

Kandydaci, którzy dostali się do drugiej tury nie marnują czasu. Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski ruszyli dziś ponownie na spotkania z wyborcami. Duda będzie dziś m.in. w Toruniu i Kwidzynie, a Trzaskowski w Płocku i Grudziądzu. Zaplanowano także cztery konferencje prasowe Państwowej Komisji Wyborczej.

„We wtorek, najpóźniej w środę rano, poznamy wyniki wyborów prezydenckich” – przewiduje Państwowa Komisja Wyborcza. Ma na myśli oczywiście wyniki pierwszej tury tych wyborów.

PKW podała dane z 87, 16 procent obwodów głosowania. Wynika z nich, że Andrzej Duda zdobył 45,24 procent głosów, a Rafał Trzaskowski 28,92 procent.

Tymczasem obaj kandydaci wystosowali już pierwsze przekazy do swoich wyborców. Prezydent Andrzej Duda dziękuje z udział w wyborach i Kontrkandydatom za wyborczą rywalizację. Podkreśla, że przed nami dwa tygodnie rozmów o Polsce. „Mnie Polska nie mędzy” – zaznacza Duda.

Rafał Trzaskowski natomiast przypomina, że 64 lata temu miał miejsce zryw przeciwko władzy w powojennej Polsce. „Czerwiec’56 – pamiętamy” – pisze Trzaskowski.

https://brulion24.pl/pilne-sondazowe-wyniki-wyborow-prezydenckich-wygrywa-andrzej-duda/